top of page


atölye kuşağı anaokulu
doğa, sanat ve oyunun gücüyle oluşturduğu programlarla çocukların  gelişimine katkı sağlamayı okul öncesi eğitimin önceliği olarak kabul eder...

sloganımız:
 
Okul Öncesi Önceliğimiz Olsun!

atölye kuşağı anaokulunda yapılan bir etkinlik

Vizyonumuz:

Faaliyet gösterdiğimiz bölgelerde yaşayan velilerin ilk sırada tercih ettiği, oyun ve alternatif eğitim yaklaşımlarıyla yetişen mutlu çocukların anaokulu olmak.

Misyonumuz:

Dünya standartlarına uygun oyun, sanat ve doğa temelli eğitim etkinlikleri geliştirip, bunların çocukların eğleneceği programlar halinde farklı becerilerin desteklendiği atölyelerde uygulamak.

atölye kuşağı anaokulunda yapılan bir etkinlik

Kurucu Mesajı:

Dünyada okul öncesi eğitim alanında adından söz ettiren ülkelerin, karşılaştıkları bir takım güçlüklerin ardından yüzlerini okul öncesi eğitime çevirdikleri ve bu alana maddi-manevi yatırımlar yaparak ilerledikleri görülmekte. Türkiye’de de okul öncesi eğitime olan ilgi her geçen gün artmakta ve okul öncesi eğitim kurumlarının sayısı özellikle büyük şehirlerde oldukça yüksek rakamlara ulaşmakta.

birth2day okul öncesi danışmanlık firmasını kurmaktaki amacım, okul öncesi eğitimin kalite standartlarını yükseltmek, çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğine yapılacak yatırıma katkıda bulunmaktır. Benimle aynı düşünceyi taşıyan ekip arkadaşlarımla okul öncesi eğitim alanı ile ilgili gelişmeleri takip ederek dünya standartlarında çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmaları bize inanan kuruluşlarla beraber kurduğumuz diğer markalarla beraber uygulamaktayız.

Atölye Kuşağı Anaokulu ve Psikoloji Kuşağı, birth2day okul öncesi eğitim danışmanlığı firmasının kurduğu diğer 2 kuruluştur.

dr. tuba eren öcal
  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube

TUBA EREN ÖCAL

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini ODTÜ İlköğretim bölümünde 2007 yılında, doktorasını ise yine ODTÜ ilköğretim bölümünde 2021 yılında tamamladı.

Lisans yıllarından itibaren yurtiçi ve yurtdışı çeşitli özel anaokullarında öğretmenlik, eğitim koordinatörlüğü ve eğitim danışmanlığı yaptı. Özel anaokulları, okul öncesi öğretmenleri ve anne-babalara yönelik pek çok çalışma yürüttü. 2-6 yaş dönemindeki çocukların değerlendirilmesi için portfolyo uygulamaları, dokümantasyon, sunum panelleri, proje yaklaşımıyla müfredat geliştirme, sınıf yönetimi, oyun temelli program uygulamaları, öğretmen eğitimleri, Loose Parts Play ve anne-babalara yönelik sunumlar temel çalışma alanlarını oluşturdu.

Yaklaşık 4 sene yurtdışında yaşayıp kendi alanında çalışmalar yaptıktan sonra ülkeye döndüğünde özel bir anaokulu zinciri markasının Eğitim Genel Koordinatörü olarak çalıştı. Türkiye’nin 22 ilinde 45 Anaokulunun eğitim ve denetim koordinasyonunu yönetti. Proje yaklaşımı, sanat ve oyun temelli öğrenme ve süreklilik içeren değerlendirme yaklaşımlarının bir arada kullanıldığı eğitim programının oluşmasını sağladı. 


Eş zamanlı olarak “Literature Based Curriculum” kullanarak 2-6 yaş grubu çocukların İngilizceyi özgün bir programla öğrenmesi için gerekli altyapıyı oluşturdu. Kurumların iç denetiminin sağlanması ve okul geliştirme çalışmaları kapsamında kullanılmak üzere oldukça kapsamlı bir standartlar yönergesi ve akreditasyon sistemi geliştirdi. 

 

Mesleki birikimlerini ve çalışmalarını daha etkin şekilde yürütmek amacıyla, temellerini 2011 yılında attığı danışmanlık firmasını 2017 yılında birth2day okul öncesi danışmanlık adıyla tekrar faaliyete geçirdi. Doğadan Okula Eğitim adlıyla Türkçe ve İngilizce eğitim müfredatlarını geliştirdi.

2018 Yılında ise Reggio Emilia ilhamıyla yürüttüğü Atölye Kuşağı Anaokulu’nu, ve  Mart 2023’te de   Psikoloji Kuşağı Çocuk ve Aile Danışmanlık merkezini kurdu.

Eren, ayrıca İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünde ve Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalıştı. 3 kitapta bölüm yazarlığı yaptı.

Evli ve iki çocuk annesidir.

bottom of page